home

CS PL DE

PAUZĘ NA SZTUKĘ

ZAPROSZENIE NA PAUZĘ NA SZTUKĘ TRÓJNARODOWY FESTIWAL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

DATA: PIĄTEK 19 CZERWCA 2015 ROKU

GODZINA: 0900-2400

MIEJSCE: TEATR GERHARTA HAUPTMANNA W GÖRLITZ I PLAC WOKÓŁ NIEGO

  

Drodzy nauczyciele, opiekunowie, wychowawcy klas szkolnych, przedszkolnych oraz przedstawiciele różnorakich stowarzyszeń, organizacji, czy instytucji wraz z młodzieżą, wychowankami oraz całymi klasami szkolnymi oraz przedszkolnymi,

chcielibyśmy Was wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w festiwalu Pauza na Sztukę, która już po raz czwarty zawita do Teatru Görlitz. Dzięki dobrej współpracy MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN z Teatrem, a ponadto w tym roku z nowym partnerem – szkołą muzyczną z Görlitz wraz z jej muzykantami, którzy na tegorocznej Pauzie na Sztukę zaprezentują swoje umiejętności, chcemy stworzyć coś wyjątkowego – transgraniczne wydarzenie dające szansę na integrację i rozwój młodych talentów. Z każdym nowym rokiem Pauza na Sztukę przybiera to większy rozmiar, a do aktywnego udziału w niej włącza się coraz to więcej organizacji i aktorów.

Do udziału zapraszamy również Państwa!

Zabierzcie Państwo swoje klasy, grupy czy to muzyczne, czy teatralne, czy też taneczne, ze swoimi już wypróbowanymi repertuarami albo spontanicznymi improwizacjami, aby wystąpić na teatralnej scenie.

Mali artyści z naszego regionu mają na ten dzień cały teatr tylko dla siebie! Ale też wokół teatru na dzieci czeka wiele innych ciekawych atrakcji. Zaplanowany jest szereg warsztatów – od manualnych i malarskich warsztatów, poprzez cyrk, aż do aktywnego tańca oraz oferty sportowej na teatralnej łące. Oferujemy zarówno coś dla ducha, jak i dla ciała.

Sztuka powinna umożliwiać twórczy i nieograniczony rozwój młodych ludzi. Chcemy poprzez ten festiwal stworzyć taką możliwość, aby młodzi mogli w niepohamowany sposób wyrazić siebie. Otworzyć się na innych poprzez przekaz, jak i poprzez odbiór.

Zachęcamy Państwa, aby tego dnia opuścić szkolne ławki i piątek 19 czerwca 2015 spędzić w teatrze. Dzieci potrzebują przerwy i czasu na rozwój swojej twórczości, czy to jako aktywnie prezentujący się na scenie aktor, czy też szukający inspiracji widz. Niezależnie od formy uczestnictwa chcielibyśmy, aby każdy mógł skorzystać z bogatej oferty Pauzy na Sztukę.

W tym roku naszym mottem przewodnim jest WOLNOŚĆ.

Jeszcze nie wszyscy mogą się cieszyć z wolności i to silne w przekazie słowo w 2015 roku będzie często  wspominane. Mija 70 lat od zakończenia II Wojny Światowej i wyzwolenia Polski. Zaczęła się epoka pokoju, takiej, jakiej w naszej historii jeszcze nie było. To dzięki niej możemy odkrywać nowe ścieżki artystyczne, szukać nowego sposobu wyrazu, ponieważ w słowie wolność mieści się marzenie o zmianie. To dzięki naszej kreatywności i wolnemu myśleniu osiągnęliśmy tak wysoki rozwój. Jest to jedna z najważniejszych cech ludzkości, której nie powinniśmy zaniedbywać – przede wszystkim to najmłodsi mają niekonwencjonalne myślenie i wielką chęć do nauki.

Pauza na Sztukę jest organizowana przez MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V. z  Görlitz we współpracy z Teatrem Gerharta Hauptmanna oraz Szkołą Muzyczną Görlitz.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmujemy od zaraz, jednocześnie gorąco zachęcamy do zakreślenia daty w kalendarzu i przyjścia na festiwal na cały dzień, albo przynajmniej na parę godzin.

 

Z artystycznymi pozdrowieniami

MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN

Osoba kontaktowa: Aleksandra Obrzut: media@themusicpoint.net

Telefon-Nr.: 0049 (0) 3581 661 269

 

Zaproszenie PAUZA NA SZTUKĘ PL Zaproszenie PAUZA NA SZTUKĘ PL Zgloszenie PAUZA NA SZTUKE PL Zgloszenie PAUZA NA SZTUKE PL

< >

2018Sierpień

pon wt śr czw pt sob nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2